Published On: 17 Qershor, 2016

Kroacia barazoi me Çekinë, humbi shansin e artë për fitore dhe kualifikim të shpejtë (Video+Foto)

Çekia barazoi nga penalltia ndaj Kroacisë.

  • Kroacia nuk ia doli që ta ruajë epërsinë e dyfishtë ndaj Çekisë, e cila në minutat e fundit të ndeshjes ia doli që ta barazojë rezultatin nga penalltia.
  • Goli i barazimit u shënua nga Domagoj Vida nga pika e bardhë.
  • Çekia më parë e ngushtoi epërsinë prej dy me zero të Kroacisë, me golin e Milan Shkollës në minutën e 76-të. Ndërsa, Kroacia ia ka dal ta dyfishojë epërsinë ndaj Çekisë me golin e shënuar nga mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitiç, i cili e realizoi një gol shumë të bukur në minutën e 60-të.
  • Ishte anësori i Interit, Ivan Perishiç, i cili shënoi për 1:0 për Kroacinë në minutën e 17-të nga një solo aksion.
  • ·         Çekia: Cech, Kaderabek, Sivok, Hubnik, Limbersky, Plasil, Darida, Skalak, Rosicky, Krejci, Lafata
  • Croatia: Subasic, Srna, Corluka, Vida, Strinic, Badelj, Modric, Brozovic, Rakitic, Perisic, Mandzukiç.


 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...