Published On: 19 Janar, 2016

Kristian Prenga drejt titullit kampion Europe në KikBoks (Foto/Video)

  • Me 19 shkurt sportisti Kristian Prenga do të garoj për titullin Kampion Europe në KikBox.

Kete lajme te mrekullueshem per te gjithe shqipetaret e ben te ditur vete tranjeri i Kristianit , Ismail Keta , ku me nje postim ne rrjetin social Facebook ai shprehet:
Nje tjeter lajm‬ sportiv per ju Miq dhe fansa te boksit.
Sapo mora konfirmimin nga federata IKBF qe sportistit shqiptare ‪‎KristianPrenga‬ i jepet e drejta per titullin EUROPIAN ne Kikboks me dt 19 shkurt ne Tirane.
KRISTIAN PRENGA, perveç qe ka fituar te gjitha ndeshjet e fundit ne Gjermani, Shqiperi dhe Hollande, eshte bere shembull, per rolin e rendesishem te Sportit ne rinine shqiptare per tju larguar rruges dhe veseve te keqija, duke u bere kampion ne arenat nderkomtare.
Nga ky djale shtatlarte, do degjoni shume lajme te mira!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...