Published On: 25 Dhjetor, 2015

Krishtlindjet/Nishani dhe Zonja e Parë urojnë besimtarët e krishterë

Presidenti Bujar Nishani së bashku me Zonjën e Parë, Odeta Nishani vizituan Katedralen ortodokse “Ringjallja e Krishtit”, Arqipeshkvinë katolike Metropolitane Tiranë-Durrës si dhe selinë e Vëllazërisë Ungjillore të Shqipërisë.

Presidenti Nishani dhe Zonja e Parë gjatë këtyre vizitave tradicionale u shprehën personalisht urimet më të mira e të përzemërta krerëve të bashkësive fetare të krishtera shqiptare: Fortlumturisë së Tij Kryepiskop Anastasit, Imzot George Frendo dhe Pastor Ali Kurtit për Festën e shenjtë të Krishtlindjeve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...