Published On: 2 Prill, 2016

Kriminelët serbë nuk janë terrorist kur vrasin shqiptarë, veç pse nuk e vrasin veten a!

Shkruan: Kimete Berisha

A është ky sulm terrorist, kur serbi i gjuan me armë nëntë fëmijë shqiptarë, që ishin duke luajtur basketboll në Mitrovicë?
Apo sulm terrorist do të emërohej nga policia, nga Skender Hyseni dhe nga gazetat, sikur shqiptari (larg qoftë), të kishte gjuajtur me armë në drejtim të nëntë fëmijëve serb!
Pse nuk po e quan policia e media e Kosovës dhe BE-ja sulm terrorist këtë akt kriminal!
Nuk është sulm terrorist, sepse serbët nuk ishin me mjekrra, a çka!
Apo sulmet ortodokse nuk mund të jenë terroriste, sepse kriminelët ortodoksë nuk e vrasin edhe veten kur i vrasin të tjerët, siç veprojnë myslimanët!
Pse nuk na e spjegon dikush pse nuk përdoret e njejta terminologji si për kriminelët shqiptarë si për ata serbë. Çka është fjala!
Pse nuk e dënoi këtë akt barbar, Presidentja Jahjaga!
Bile, policia kosovare ishte kujdesur që kriminelët serbë të tentim vrasjes së nëntë fëmijëve shqiptarë t’i tipizonte si ‘serbë të mitur’!
Çohet serbi ditë’m drekë, del nga vetura e tij dhe i ndjek fëmijët shqiptarë për t’i mbytur me shufër hekuri, pastaj tjetri kriminel serb i gjuan me armë fëmijët dhe askush nuk e quan këtë akt terrorist ortodoks, apo kriminal, por vetëm jepet lajm i thjesht për këtë ngjarje të rëndë.
Kriminelët serbë janë trimëruar sidomos prej djeshit, kur e kanë kuptuar se terrorizmi, krimi masiv, gjenocidi i tyre ndaj boshnjakëve, shqiptarëve e kroatëve lëre që nuk u ndëshkua, por u shpërblye nga gjyqtarët e korruptuar ndërkombëtar të Hagës.
Liria e Sheshelit edhe mua ma rikujtoi Lady Justicen, Perendeshën e Drejtësisë, e cila ‘për arsye objektive’ që nga mesjeta i mban sytë e lidhur me shami, për të mos e parë me sy të vërtetën kur e gjykon.
Gjykata e Hagës u dha leje kriminelëve serbë që të vazhdojnë me idenë e ‘Serbisë së madhe’, të vazhdojnë ta kultivojnë urrejtjen kundër njerëzimit dhe kurdo që ta shohin të arsyeshme t’i ndjekin për t’i vrarë fëmijët (joserb)!

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/megaskandal-turpi-hashim-thaci-e-heq-vulen-presidenciale-flamurin-dardan-nga-stema-e-presidentit-zhduk-flamurin-presidencial/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Xhafer Leci thotë:

    Asnjëherë nuk kemi qenë të barabartë me serbët ! Si dukët kështu po vazhdonë edhe pasë pavarësisë së Kosovës.As Shqipëria nuk është e barabartë me Serbinë në arenën ndërkombëtare..! Fajet i kemi vet, sepse edhe një analfabeti serb i përkulemi para kambëve, duke ju bërë respektin cilin kurrë nuk e kanë meritue!!!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...