Published On: 13 Korrik, 2016

Kriminelët janë idolë e laviret shembull!

 

Prej gazetarëve, mësimdhënësve, mjekëve, sportistëve, krijuesve të arteve, muzikës, filmit dhe gjithë të tjerëve… njerëzve të vullnetit të mirë, fjala e të cilëve ende dëgjohet e lëshuar si ulërimë, e cila do të jepte një mesazh: – nuk duam, që fëmijët të na rriten me këto mediume, të shërohen nga këta mjekë në spitale të shkatërruara; të shkollohen në shkolla pa dije, shkencë dhe edukim; ku kriminelët janë idolë e laviret shembull, të cilët të ofrojnë zgjidhje!
Ramije * Ajdini*

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    ….nuke duam qeeee…e nuke duam ate.Po kushe po na pyet znj. Ramije sa cka don ky popull e cka i pelqen keti populli .Me rendesi eshte se banditet-oligark ne mengjes kane be nji investim dhe ne mbremje e duan investimin e tyre bashke me fitimin meramendes dhe per ta realizuar kete, aty eshte populli te cilit kjo bande -oligaki eshte e gatshme edhe lekuren te ia rjepe, edhe gjakun me pambuk te ia pi…edhe kafshaten e pertypur , te gatshme per ta perbi .te ia nxjerre nga goja me gishtin tregues por , znj. Ramine, faj me te madh kemi ne populli qe i votuam se sa keta sepse ” si eshte mileti , ashtu eshte devleti “…me nji fjal e nderuar ,
    Se pati fajin sepata qe e preu malin e nderuar .Ramije por , fajin e kishte ai qe sepates ia vuri bishtin

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...