Published On: 10 Maj, 2016

Krimi horror, shqiptari u vra me çifte, pastaj ju pre koka

26-vjeçari shqiptar, emri i të cilit ende nuk është bërë i ditur nga mediat greke, është vrarë me çifte para se t’i pritej koka.

Autoritetet greke kanë përfunduar ekspertizën mjeko-ligjore mbi trupin e pajetë që u gjet gjatë ditës së djeshme në zonën e Igumenicës, pranë një ferme ku ai punonte prej dy muajsh.

Sipas autopsisë, shqiptari fillimisht është qëlluar me çifte, pasi ju gjet një plumb në mushkëri, gjë që i solli vdekjen.

Mediat greke shkruajnë se më tej, të riut i kanë prerë kokën në mënyrë makabre. Trupi u gjet nga personi që e kishte marrë në punë shqiptarin në fermë, ndërsa kërkimet janë duke vazhduar për të gjetur kokën e 26-vjeçarit.

Është e çuditshme sesi mediat greke thonë se viktima është një 26-vjeçar shqiptar, ndërsa nga ana tjetër nuk japin emrin e tij duke thënë se mbetet ende i paidentifikuar për sa kohë nuk i është gjetur koka. Po ashtu, mediat shkruanin se shqiptari ka qenë i dënuar në Shqipëri, kjo pasi në trupin e tij është gjetur një tatuazh me simbolin e një burgu shqiptar.

Mediat shqiptare gjatë ditës së djeshëm bënë publik emrin e shqiptarit duke ju referuar burimeve nga policia greke, por edhe ky informacion është ende i pakonfirmuar.

Gjithashtu, një shpresë e hetuesve helenë është celulari i viktimës. Policia ka mundur ta gjejë dhe është dërguar për t’u analizuar dhe priten të nxirren informacione që mund të jenë të vlefshme për hetimin apo për autorët e mundshëm të vrasjes horror. /Gazetsa Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...