Published On: 17 Janar, 2016

Kreu i Kuvendit: Sigurimi jugosllav ua kishte frikën vëllezërve Gërvalla e Kadri Zekës

  • Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përmes rrjetit social Facebook, ka përkujtuar veprimtarët e shquar të Lëvizjes kombëtare për lirinë e Kosovës, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.

“Sot, në 34-vjetorin e rënies, kujtojmë ideologët dhe veprimtarët e shquar të Lëvizjes sonë kombëtare për lirinë e Kosovës, Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. Vrasja e tyre nga sigurimi i fshehtë jugosllav, tregon për frikën që kishte ai regjim nga organizimi i lëvizjes sonë kombëtare në Kosovë dhe diasporë. Lëvizja u godit rëndë por nuk u thye kurrë. Nderim të përjetshëm vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës!”, ka thënë Veseli.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...