Published On: 26 Prill, 2017

Kreshnik Spahiu viziton Ramush Haradinajn

Lideri i Aleancës KuqeZi ka udhëtuar në këto ditë të nxehta për politikën shqiptare drejt Francës. Qëllimi i vizitës ka qënë takimi me liderin e luftës çlirimtare të Kosovës Ramush Haradinaj i cili nuk mund të largohet për shkak të një urdhër ndalimi nga gjykatat franceze. Spahiu ka shfaqur mbështetjen e tij ndaj luftëtarit që i duhet edhe në kohë paqeje të luftojë. Dy partitë respektive kanë edhe akronime të ngjashme, AK dhe AAK. Mesa duket misionet politike të ngjashme kanë bërë që të takohen dy nacionalistët kuq e zi!

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...