Published On: 9 Gusht, 2016

Kreshnik Spahiu: Nuk mund te kete rotacion me Edi Ramen ne qeveri

I ftuar ne nje interviste ne televizionin OraNews kryetari i Aleances Kuq e Zi, shprehet pro krijimit te qeverise teknike.
“Qeveri nuk do te thote qeveri e opozites, por do te thote qeveri ekspertesh, qe mund te formohet jo vetem nga partia demokratike por edhe ajo socialiste. Kuvendi sot eshte jolegjitim dhe duhet patjeter krijimi i nje qeverie te re. ” shprehet z. Spahiu.
Dhe prodhimi i nje sistemi te ri politik. Me Edi Ramen dhe kete qeveri nuk mund te kete rotacion. Ky sistem politik eshte i kapur peng nga mafja politike.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...