Published On: 4 Mars, 2016

Kreshnik Spahiu: E vërteta e vrasjes politike të Azem Hajdarit dhe pse baltoset ai pas vdekjes

Kreshnik Spahiu ka reaguar ndaj debatit Opinion në KLAN TV dhe gazetarit Artan Hoxha të cilët e kanë konsideruar vrasjen e Azem Hajdarit si vrasje për hakmarrje dhe jo politike.

Ja çfarue shkruan Kreshnik Spahiu në facebookun e tij:

Azem Hajdari u vra politikisht:
Gazetari Artan Hoxha sot u bë polic, prokuror, gjygjtar, historian por harroi:
1) Tre vrasësit mbanin postet e (Fatmir Hakla drejtor policie, Ferriz Kërnaja shef policie, Jaho Salihi shef krimesh)
2) Tre vrasësit ishin të veshur me uniformë dhe kallashnikovët e komisariatit Tropojë
3) Vrasësit ishin me dy furgona policie dhe me gjithë policêt e komisariatit
4) Ata ishin shefa policie në Tropojë dhe në Tiranë erdhën për vrasje
5) Vrasja u bë në dyert e PD
6) Viktima ishte deputet dhe jo qytetar i thjeshtë
7) Ministri i Brendshëm Perekli Teta i mori në mbrojtje vrasësit atë natë
8) Azem Hajdari ishte plagos edhe dy herë të tjera madje edhe brenda parlamentit
9) Ish-Kryeministri Nano ishte shok në qelinë e burgut me një nga vrasësit (Feriz Kërrnanë)
10) SHIK liroi dy nga vrasësit nga burgu i Elbasanit para vrasjes dhe i emëroi shefa policie që të ekzekutonin Hajdarin
Për këto arsye i kujtoi Artan Hoxhës që në bazë të Kodit Penal s’mund të konsiderohet vrasje për motive të dobta por për shkak të detyrës

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...