Published On: 8 Tetor, 2016

Krenohet LDK: Ligji për “Trepçën”, arritje e Isa Mustafës

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), miratimin e Ligjit për “Trepçën” e ka vlerësuar si një sukses i kryetarit të këtij subjekti Isa Mustafa. Sipas saj, Ligji për “Trepçën”, është merita e radhës në listën e gjatë të të arriturave në mandatin e Qeverisë aktuale që udhëhiqet nga Mustafa, shkruan Gazeta Express.

“Duke vlerësuar kontributin e subjekteve politike që përkrahën miratimin e këtij ligji në Kuvend, LDK-ja konsideron se miratimi i tij dhe hapja e perspektivës zhvillimore të “Trepçës” është edhe një premtim i mbajtur nga Qeveria e Kosovës, e udhëhequr nga kryeministri Isa Mustafa”, thuhet në komunikatën e dërguar për media.

Më tej në komunikatë LDK-ja thekson: “Duke pasur parasysh rëndësinë ekonomike dhe vlerën e gjithanshëm nacionale të “Trepçës”, LDK-ja e vlerëson në veçanti faktin se Ligji përcakton qartë që resurset minerare janë pronë e Republikës së Kosovës dhe se prona e “Trepçës” është dhe mbetet pronë e Kosovës”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...