Published On: 10 Maj, 2016

Krasniqi: U dëshmua se Halimi e Gecaj nga VV dolën për interesa personale

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi ka thënë se kritikat ndaj Vetëvendosjes kur Ajnishahe Halimi dhe Arben Gecajt dolën nga Vetëvendosje u dëshmuan si të padrejta, me bashkimin e tyre sot në Partinë Demokratike të Kosovës (PDK).

“Kur para një viti ne thoshim që dalja e Ajnishahe Halimit dhe Arben Gecajt nga VETËVENDOSJE! dhe kritikat e padrejta dhe shpifëse në drejtim të Lëvizjes, nuk janë bërë për arsye parimore por për interesa private dhe ishin të nxitur nga SHIK-u, disa media dhe opinionistë na quanin ‘paranojak’, ‘mosdurues të kritikave’, ‘stigmatizues të kritikuesve’, etj”, thuhet në komunikatë.

Sipas Krasniqit, u deshën 1 vit për ta kuptuar që Lëvizja VETËVENDOSJE! nuk është paranojave.

 “Ata që e kishin akuzuar VETËVENDOSJE!-n për ‘mungesë demokracie’ përfunduan në partinë më autoritare në vend; e kishin akuzuar VETËVENDOSJE!-n për ‘biseda informative’ përfunduan në krah të drejtuesit të organizatës më kriminale në vend (SHIK-ut); e kishin akuzuar VETËVENDOSJE!-n për ‘keqpërdorime financiare’, përfunduan në partinë më të korruptuar në vend; e kishin akuzuar VETËVENDOSJE!-n për ‘shmangie nga parimet’ përfunduan në partinë më joparimore dhe shtetrrënuese”, shkruan ai në Facebook.

Krasniqi në fund ka pyetur: “A s’do të ishte mirë që disa njerëz që duke u bazuar në kritikat e këtyre dyve, akuzuan padrejtësisht VETËVENDOSJE!-n, sot të kërkojnë falje?”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...