Published On: 7 Maj, 2016

Krasniqi: Thaçi ishte mysafir i padëshirueshëm në tavolinë

Presidenti Hashim Thaçi është parë të enjten pasdite në disponim, teksa ndodhej në një ngjarje dhe ngrinte dolli me një nga eksponentët e opozitës, Ramush Haradinaj. Por, Jakup Krasniqi thotë se gjithçka ishte për një fotografi, shkruan sot Koha Ditore.

Krasniqi ka qenë bashkëpunëtor i Thaçit për një kohë të gjatë, por i është larguar në vitet e fundit. Bashkë me Fatmir Limajn ai ka braktisur PDK-në dhe ka formuar parti të re, e cila është në opozitë.

Ai ishte në të njëjtën tavolinë, kur është ngritur dollia mes Thaçit e Haradinajt, dhe ku janë shkëmbyer edhe biseda e të qeshura.

 “Ishte një takim i rastit, pa përmbajtje. Na erdhi në tavolinë. Ishte takim i padëshirueshëm. Ishte takim për një fotografi, por që nuk bëhet fjalë për ndonjë afrim”, ka thënë Krasniqi.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...