Published On: 8 Janar, 2016

Krasniqi: Përfundimisht kjo qeveri duhet të largohet sa më shpejt

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi, ka thënë se protesta e 9 janarit do të jetë e qetë, kurse synimi kësaj proteste është  tërheqja e marrëveshjeve të Brukselit dhe dorëheqja e Qeverisë aktuale.

“Protesta që do të organizohet më 9 janar ka për synim trysninë ndaj qeverisë që t’i tërheqë përfundimisht marrëveshjet e shpallura antikushtetuese. Protesta e 9 janarit do të jetë një marsh paqësor dhe një nga synimet e saj, është që të ushtrojë trysni për dorëheqjen e Qeverisë”, ka deklaruar Krasniqi për Gazetën Blic.
Ai tutje ka shtuar, se nëse Qeveria nuk do të dorëhiqet, protestat nuk do të ndalen edhe pas 9 janarit.

“Protestat e tilla do të vazhdojnë edhe pas 9 janarit, nëse qeveria vazhdon të insistojë dhe të mos tërhiqet. Një qeveri e cila është e gatshme ta shkelë kushtetutën dhe të vazhdojë me implementimin e “Zajednicës” edhe përkundër vendimit të Kushtetueses, normalisht që nuk do të mund të funksionojë e qetë. Nuk do të ketë qetësi nëse kjo qeveri nuk tërhiqet”, ka thënë ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...