Published On: 26 Janar, 2016

Krasniqi: Me erdhi inat që Mustafa u tallë keq nga Vuçiqi

Lidhur me deklarimet e kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq i cili deklaroi se ka qeshur kur ka dëgjuar se Isa Mustafa ka thënë se nuk do të shkojë në Bruksel, ka reaguar ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi.
 Krasniqi, që tash mban pozitën e kryetarit të Këshillit Kombëtar të Nismës, thotë se kryeministri Mustafa ka ngrënë fjalët e tij, me shkuarjen në Bruksel, për dialogun me Serbinë.

Por, ai ka thënë se i ka ardhur inati që Vuçiq është tallur me kryeministrin Mustafa./lajmi.net

Postimi i plotë i Jakup Krasniqit:

“ME ERDHI SHUMË INAT!

Kryeministri ynë i hanger fjalët e veta. Problemi nuk eshte këtu, pasi jemi mësuar me njerëzit që i han fjalët e veta?! Me erdhi inat, pse Kryeministri ynë u tallë keq nga Vuciqi!

Po del se kjo i ndodhi Kryeministrit tonë, vetëm për faktin se ky nuk e njeh filozofinë tonë popullore e cila thotë: “Mate shtatë herë e preje një herë”. Kryeministri ynë nuk e matë as edhe një herë dhe e ndryshon gjithherë?!

Kryeministër, populli ynë i urtë e liridashës nuk e meriton ketë tallje!

Populli ynë meriton përfaqësim tjetër! Tepër ters e ke nisur, Kryeministër! Si do ta përfundosh?

Zoti të shpëtoftë!”.

– See more at: http://lajmi.net/krasniqi-me-erdhi-inat-qe-mustafa-u-talle-keq-nga-vuciqi/#sthash.LOsxdqz8.dpuf

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...