Published On: 17 Maj, 2016

Krasniqi: çështja e demarkacionit duhet të ndahet nga procesi i liberalizimit të vizave

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma për Kosovën, Jakup Krasniqi, së bashku me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, paraditën e sotme kanë zhvilluar një takim me komisionerin, Johannes Hahn, ku është folur për zhvillimet politike në Kosovë, dhe rrugën europiane të Kosovës, thuhet në një njoftim të lëshuar për medie nga Nisma për Kosovën.

 “Në këtë takim, por edhe në tryezën e liderëve politikë, të ftuar nga komisioneri, z. Johannes Hahn, gjatë ditës së sotme, kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma për Kosovën, z. Jakup Krasniqi, ka mbrojtur qendrimin e Nisma për Kosovën, se çështja e demarkacionit duhet të ndahet nga procesi i liberalizimit të vizave”, thuhet në njoftim.

Në këtë takim, sipas njoftimit është diskutuar edhe për dialogun me Serbinë, ku Krasniqi, ka mbrojtur qendrimet e Nisma për Kosovën, rreth dialogut, për të cilin ka thënë se duhet të ndryshoj në formë dhe përmbajtje.

Sa i përket krizës politike, dhe idesë së presidentit për pastërtinë e institucioneve, z. Krasniqi ka thënë se pastrimi më i mirë i parlamentit është mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, ndërsa në lidhje me korrupsionin në vend, z. Krasniqi ka thënë se korrupsioni nuk mund të luftohet nga ata që e kanë shkaktuar atë, përfundon njoftimi i lëshuar për medie nga Nisma për Kosovën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...