Published On: 26 Nëntor, 2016

Kosovës i merret hapësira ajrore!!!

 

Mustafë Shabani
Derisa qytetaria e saje hesht ne njeren ane funderrinat politike nga Drenica dhe te kombit dje shkelen te drejten e levizjese SE lire, e ne anen tjeter hapesira ajrore e saje e garantuar deri sot nga NATO i kalohet Serbise luftenxitese.

Urime Kosove!!!

Tani sikur dje mbahu per akulli dhe shkume Kosove!
Jan funderrinat e kombit fatekeqsia Jon dje dhe sot!!
Zot mallkoj ata!!!
Une jam me qytetarin, civilizimin shtetin ligjor dhe fjalen e lire-shkurt mendimin ndryshe.
Duke vepruar gjate gjithe jetes sime per vlera dhe shtetndertim, pervoja me ka mesuar te jem rreptesisht kunder atyre te cilet shkelin keto vlera .
Dikur ishte regjimi Barbar i Milloshit te cilin e luftuam si komb ,dhe pa ndihmen e miqeve nderkombetar sot do vazhdonin ato perpjekje per Liri-Pavares-Demokraci
Perkunder faktit qe regjimi barbar kokeulur u largua dhe liria i buzeqeshi popullit te ndaluar ,mbeturinat rankoviqiane ne rolin e qlirimtareve te rrejshem zevendesuan ata te paret dhe rrota Historike ktheu ne fundvitet e 80-ta.
Tani kur qytetaria e deshpruar kosovare p gjendet e ndare, serish lind nevoja e riunifikimit per te ndertuar Liri-Pavaresi-Demokracin,perndryshe AS i madhi Zot nuk mund te na ndihmoj po nuk levizem kunder races tersisht te ndyre,e cila faktikisht eshte varri i Kosoves.
Kjo kategori e ndyre vetem rastesisht kan nga dy kembe,prandaj nuk kan drejtepeshim dykembeshi Kesaj race gjithesesi u duhen edhe nga dy mbajtese tjera qe te mund te han bar ashtu si e meritojne
Fatekeqsisht i madhi Zot nuk mund tu ndihmoj te tilleve, por mallkimin e kombit mund ta realizoj!!!
I madhi Zot ne te lutemi ne toke dhe qiell te na i largosh qafe!!!

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...