Published On: 18 Shtator, 2016

Kosovës i duhen edhe tri kushte për vizat (Video)

Nuk mjafton vetëm ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi që kosovarët të mundë të ecin pa viza nëpër shtetet e Bashkimit Evropian.

Zyra e BE-së në Kosovë ka bërë të ditur për Tribuna Channel se Kosovës përveç ratifikimit të kësaj marrëveshjeje i duhet që ta luftoj në mënyrë dinamike korrupsionin dhe ta ashpërsoj luftën kundër krimit të organizuar.

 Në takimet e fundit që kishte me kryeministrin shefja e re e Bashkimit Evropian Nataliya Apostolova ka përsëritur se Kosova është ngjitur lartë në agjendën evropiane dhe se Kosova do të vazhdojë të ketë mbështetjen nga BE-ja në rrugën e saj evropiane .
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...