Published On: 18 Janar, 2016

Kosovën duan ta destabilizojnë shokët e Hashimit, Kadrisë, Metës, Sylës…

 • Vendit i duhet një qeveri teknike e përbërë nga ekspertët vendor

Shkruan: Arbër Gashi

Veprimtari e koordinuar në funksion të destabilizimit të shtetit të Kosovës! Të interesuarit për destabilizim dhe përmbushjen e kërkesave të Serbisë ndaj Kosovës janë shokët e dikurshëm dhe kinse kundërshtarët e tashëm: Isa Mustafa, Hashim Thaçi, Edi Rama, Ilir Meta, Koço Danaj, Albin Kurti, Fatos Klosi, Jakup Krasniqi, Fatmir Limaj, Kadri Veseli, Ali Ahmeti, Fazli Veliu, Azem Syla, Musa Xhaferri etj. Shqiptarë, asnjërin prej këtyre nuk do ta gjeni në përkujtimin e përvjetorit të Masakrës së Bihorit! Asnjërin prej këtyre nuk do ta gjeni në detyrë për interesin e shtetit dhe bashkimit të shqiptarëve. Asnjërin prej këtyre nuk do ta gjeni në ballë të së vërtetës dhe prosperitetit të shqiptarëve. Shqiptarë, sa më larg skenarëve për nxitjen e luftës qytetare. Shqiptarë, është koha të dëgjosh zërin që i thërret ndërgjegjes tënde! Mos lejo të instrumentalizohesh nga interesat e pushtetmbajtjes dhe pushtetmarrjes me çdo kusht. Vendit i duhet një qeveri teknike dhe e përbërë nga ekspertët vendor. Një qeveri e cila brenda një viti organizon zgjedhjet e lira. Një qeveri që i kryen pa hezitim detyrimet ndaj Gjykatës Speciale.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. mali thotë:

  Ju lumte sa mire i keni radhite argatin e dreqit me emer e mbiemer, Keta qe jan sote ne pushtet dhe disa te opozites kudo ne Koosve e Iliride, po tua kujtoje viktimat qe shkaktoi komunizmi ne Kosove e Iliride, cmendeshin pas enver hoxhes dhe partis te quanin trathetar. Mund tua kujtoje disa komandnatve liderave patriotave enveriste, kuri konesideronin si bashkepuntore te fashizmit! jan te njetit horra sot gezojen pushtet,jan te njetit qe i prine bandes klosisto enveriste, bandes vrasese te Shyptareve ne Kosove.Vetem te Shqiptaret ndodhe qe krimineli te nderohet si luftar, te votohet si udheheqes drejtues i Shtetit!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)
 2. ramadan thotë:

  Pajtohem plotësisht me shkrimin tuaj…Kosovën duhet ta ruajmë nga zjarri.Të gjithë të lartëpërendurit nga Ju e dëshirojnë një gjë të tillë,vetëm e vetëm të shpetojnë vet nga nga djegija…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...