Published On: 7 Shkurt, 2016

Kosovë-Maqedoni vetëm me letërnjoftime

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Poposki, nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Prishtinë.

Zv.kryeministri dhe ministri i jashtëm të Kosivës, Hashim Thaçi, si nikoqir, pritet ta takojë ministrin e jashtëm të Maqedonisë, Nikolla Poposki, të nënshkruajë dy marrëveshje,për kalim të kufirit mes dy vendeve me letërnjoftime, si dhe marrëveshja për hapjen e vendkalimit kufitar Stançiq-Bellanoc, të cilat më pas duhet të ratifikohen edhe nga parlamentet e dy shteteve.

Takimi i dy homologëve në Prishtinë, i është konfirmuar korrrspodentit tonë Besnik Iseni,nga ambasadori i Kosovës në këtë vend, Ylber Hysa.

Thaçi dhe Popovskipritet të diskutojnë edhe për autostradën Shkup-Prishtinë, si dhe për projektet e përbashkëta në nismat rajonale./RTK

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...