Published On: 2 Tetor, 2016

Kosova zbulon listën e futbollistëve kundër Kroacisë e Ukrainës

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki ka zbuluar listën përfundimtare të futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e ardhshme kualifikuese për Botëror.

Kosova do të përballet me Kroacinë më 6 tetor në “Loro Boriçi”, kurse më 9 tetor luan kundër Ukrainës, raporton Koha.net.

Lista përfundimtare e Kosovës është kjo:

Portierë: Samir Ujkani, Adis Nurkoviq, Bledar Hajdini.

Mbrojtës: Fanol Përdedaj, Avni Pepa, Alban Pnishi, Amir Rrahmani, Leart Paqarada, Ardian Ismajli.

Mesfushorë: Hekuran Kryeziu, Eroll Zejnullahu, Alban Meha, Herolind Shala, Bersant Celina, Milot Rashica, Bernard Berisha, Arbër Zeneli, Sinan Bytyqi, Besar Halimi, dhe Valon Berisha.

Sulmues: Albert Bunjaku, Vedat Muriqi, dhe Labinot Kabashi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...