Published On: 5 Shtator, 2016

Kosova siguron pikën e parë për botëror si mysafir me Finlandën – Video

Kosova e ka nisur më të mirën fazën eliminatore për Kupën e Botës ‘Rusia 2018’

Përfaqësuesja e Kosovës bëri debutim historik në kualifikueset e Kupës së Botës “Rusi 2018” në ndeshjen ndaj Finlandës, sfida e parë kjo në Grupin I.

Të përzgjedhurit e Albert Bunjakit, dhuruan paraqitje fantastike ndaj Finlandës në ‘Veritas Stadion’, ku ishin të pranishëm shumë shqiptarë.

Minutat e para të ndeshjes dominoi Kosova, me Berishën që kishte një mundësi të artë dhe Paqaradën që dridhi shtyllën e kundërshtarit.

Menjëherë pas këtyre rasteve dhe dominimit të Kosovës, vendasit shënuan për 1:0. Pas një harkimi nga këndi, më së miri në zonë u gjend Paulus Arajuuri, i cili shënoi për 1:0 në minutën e 18’të.

Me këtë rezultat përfundoi edhe pjesa e parë. Në pjesën e dytë, Kosova filloi sërish ta dominojë ndeshjen, dhe arritën deri të goli në minutën e 59’të. Valon Berisha shënoi nga pika e bardh për rezultatin përfundimtar 1:1, pasi edhe përkundër se kishte shumë minuta deri në fund, rezultati mbeti ai i minutës së 59’të.

Me këtë barazim Kosova merr pikën e parë në Grupin I. /Express/

Goli i Valon Berishes ndaj Finlandes

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...