Published On: 5 Shtator, 2016

Kosova shkruan historinë (Foto)

Pas një periudhe të gjatë të izolimit, Përfaqësuesja e Kosovës bëri debutimin historik në një ndeshje zyrtare

 

Kosova po e zhvillon ndeshjen ndaj Finlandës në ‘Veritas Stadion’, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit ‘Rusia 2018’.

Kosova gjendet në Grupin I së bashku me Kroacinë, Turqinë, Finlandën, Ukrainën dhe Islandën.

Kroaci – Turqi, Ukrainë – Islandë, janë dy sfidat tjera të Grupit I që po zhvillohen sonte gjithashtu nga ora 20:45. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...