Published On: 24 Shtator, 2016

Kosova po varfërohet nga eksploatimi i xeheve strategjike (Video)

Xehja e nikelit është në grupin e pestë të metaleve me strategjike në botë dhe vendi ynë fatkeqësisht po e humb këtë, për shkak të transportit të mijëra tonelatave për në Feni Kavadarc të Maqedonisë

Mirëpo, se sa xehe të fabrikës Ferronikel janë eksportuar në Kavadarc, nuk dihet saktë, meqë shifrat e Komisioni për miniera të cilat i ka siguruar Tribuna Channel, nuk përputhen me ato të sindikatës së Ferronikelit dhe me ekspertët e xehetarisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...