Published On: 10 Shtator, 2016

Kosova përkujton viktimat e 11 Shtatorit

Një akademi përkujtimore, në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001, që u bë ndaj Kullave Binjake në New York do të mbahet nesër në Prishtinë.

Nën patronatin e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, kjo akademi do të mbahet në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë, Kulturës e Sportit në Prishtinë, të dielën.

 Kjo është agjenda e plotë e aktiviteteve:

11:00 Ulja e flamurit amerikanë (në sheshin Bill Clinton) në gjysëmshtizë nga Garda e nderit të Policisë së Kosovës.

11:05 Parakalimi i zjarrfikësve të Prishtinës me sinjalizime të ndezura.

12.00 Akademi përkujtimore në sallën e kuqe të Pallatit të Rinisë në Prishtinë.

12:00 – 12:05 Hymnet e Kosovës dhe ShBA-ve.

12:05 – 12:20 Fjala e kryeparlamentarit z. Kadri Veseli.

12:20 – 12:25 Fjala e Agim Rexhepit nga Shoqata “Miqtë e Amerikës”.

12:30 Ekspozitë me fotografi nga ngjarja e 11 shtatorit 2001 në SHBA dhe aktivitete të shoqatës për këtë datë. Vendi: Pallati i Rinisë Kulturës dhe Sportit në Prishtinë.0-1

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Edhe sot pase kaqe vitesh shprehi ngushellimet e mija te sinqerta per popullin amerikan , familjaret e viktimave te 11 shtatorit , te afermve te tyre dhe DASH nga populli i Kosoves

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...