Published On: 1 Shkurt, 2016

Kosova përfiton 70 milionë euro nga Suedia

70 milionë euro është shuma që do përfitoj Kosova nga një marrëveshje e nënshkruar sot me shtetin e Suedisë.

Kjo, sipas sekretares së shtetit për Zhvillim dhe Bashkëpunim në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ulrika Modeer, është vazhdim i përkrahjes së Kosovës në procese të rëndësishme të saj.

Suedia ka premtuar që përpos fushës për sundim të ligjit, zhvillim ekonomik, Kosovën do ta përkrah edhe në procesin e liberalizimit të vizave.

Këto deklarata janë bërë në një konferencë për media pas takimit qe Modeer ka mbajtur me zv/ministrin për integrime evropiane Ramadan Ilazi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...