Published On: 4 Tetor, 2016

“Kosova nuk ka si t’i dërgojë notë proteste Serbisë”

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës Skënder Hyseni ka paralajmëruar se Beogradit do t’i dërgohet një notë proteste për arrestimin e drejtorit të Policisë rajonale të Mitrovicës, Nait Thaçi, nga Policia e Serbisë dhe njëkohësisht do të kërkohet lirimi i tij.

Lidhur me këtë gazeta e Beogradit “Veçernje Novosti“ ka shkruar se, transmeton Koha.net,” nuk është e qartë se përmes cilave kanale Prishtina do ta dërgonte këtë protestë, pasi që Beogradi nuk ka marrëveshje bilaterale me Kosmetin të cilin e konsideron krahinë jugore”.

Hyseni ka thënë se nuk është e domosdoshme që për lirimin e Thaçit të bisedohet në Bruksel.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...