Published On: 18 Tetor, 2016

“Kosova nuk do të ekzistonte pa mbështetjen e Shqipërisë”

Analistët Ilir Mirena dhe Dardan Gashi e kanë vazhduar debatin e ditëve të fundit rreth marrëdhënieve Kosovë – Shqipëri.

Mirena ka thënë se Kosova nuk do të mund të ekzistonte pa mbështetjen e Shqipërisë.

“Mbes thellësisht i bindur se ky debat është i sponsorizuar plotësisht”.

Ndërsa Gashi tha se Rama nuk shquhet për patriotizëm e nacionalizëm.

“Edi Rama nuk është mirë që më ta përdor Kosovën. Ne nuk e kemi problem t’i japim primat Shqipërisë. Nuk ka asnjë investim nga Kosova që ka mund të operojë në Shqipëri”.

“Ata madje edhe eksportimin e patateve na e kanë ndalu”.

“Pa Shqipërinë i kemi kryer gjërat dhe pa Shqipërinë do t’i kryejmë”.

“Edi Rama nuk është shquar për patriotizëm dhe nacionalizëm”.

Ndërsa Gashi ka treguar se kur Rama e kishte vizituar para disa vitesh Kosovën kishte qenë edhe i painformuar.

“Në nj vizitë që ka bërë Edi Rama në Kosovë, kur Ramush Haradinaj ishte në Hagë, e që ai ishte aq i informuar për situatën ën Kosovë”.

“Një takim që ka kërkuar ai me Haradinaj, që ishte në burg në Hagë tregon interesimin e Edi Ramës për Kosovën”.

Këto komente Mirena e Gashi i kanë bërë në Zonën e Debatit në Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...