Published On: 5 Maj, 2016

Kosova në UEFA por vjen një lajm i keq nga FIFA

FIFA mund ta largojë nga rendi i ditës çështjen e pranimit të Federatës së Futbollit të Kosovës në FIFA.

Federata e Futbollit e Kosovës u anëtarësua në UEFA dhe pret që të bëhet anëtare edhe e shtëpisë së futbollit botëror (FIFA).

Në fakt, pranimi i Kosovës në FIFA është në agjendën e Kongresit të 66-të të FIFA-s’, i cili do të mbahet me 12 dhe 13 maj në Meksiko City, përcjell lajmi.net.

 Kosova është pika e 15-të në rendin e ditës në FIFA.

Megjithatë, agjenda në FIFA parasheh mundësinë që votimi për anëtarësimin e Kosovës në Federatën Botërore të Futbollit të hiqet nga rendi i ditës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...