Published On: 28 Shtator, 2016

“Kosova është Shqipëri”/ Tifozët e Partizanit u kundërpërgjigjen serbëve me hartën etnike

Tifozët e Partizanit kanë gjetur një mënyrë origjinale për t’iu përgjigjur tifozëve serbë të Crvena Zvezdës. Në derbin e madh të kryeqytetit, grupimi i organizuar, “Ultras Guerrils”, shpalosi ndër të tjera, dhe një hartë të kufijve shtetërorë të Kosovës, ndërsa në mes e gjitha ishte e kuqe dhe me shqiponjën dykrenare në qendër, duke iu kundërvënë tifozerisë “Delije” të Yllit të Kuq të Beogradit, që në derbin e atij qyteti shpalosën hartën e Kosovës në mes të flamurit serb. Gjetja origjinale e tifozëve të Partizanit, që u shoqërua dhe me thirrjet “Kosova është zemra e Shqipërisë” apo “Shqipëri Etnike”, kishte dhe një parrullë që sulmonte historinë e vendit fqinj në lidhje me çështjen e Kosovës. Për më tepër ndiqni videon.

zemraaa

partizaniii

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...