Published On: 1 Shkurt, 2016

“Kosova është Shqipëri”/ Interistët shqiptarë u përgjigjen serbëve (Foto)

Pas banderolës së hapur nga një grup tifozësh serbë në ndeshjen mes Interit dhe Carpit, ku shkruante “Kosova është Serbi” ka ardhur kundërpërgjigjja nga tifozët shqiptarë.

Tifozët shqiptarë të dy klubeve janë bashkuar dhe kanë hapur një banderolë në derbin mes Milanit dhe Interit ku shkruante ‘Kosova is Albania” ose në shqip “Kosova është Shqipëri”, transmeton Telegrafi.

Kjo është një tregues se kur cenohen interesat kombëtare edhe urrejtja sportive del në plan të dytë. Milani e fitoi takimin 3:0.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...