Published On: 19 Maj, 2016

Kosova drejt NATO-s, Berisha përshëndet votimin e Kongresit Amerikan

Ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha ka përshëndetur votimin e një dite më parë të Kongresit amerikan për mbështetjen e Kosovës në fushën ushtarake.

Duke shprehur urimet e përzemërta, Berisha thotë se ky vendim i ligjvënësve amerikan, ka rëndësi historike për Kosovën, për mbarë kombin shqiptar si dhe paqen e stabilitetin në rajon.

“Te dashur miq, një lajm me rendësi historike për Kosovën dhe mbarë kombin shqiptar erdhi nga Washingtoni. Kongresi i SHBA-së i kërkon administratës së presidentit Obama të procedojë me ndihma konkrete të gjithanshme që bëjnë të mundur integrimin e Kosovës në NATO. Ky vendim i ligjvënësve amerikan, ka një rëndësi historike për Kosovën, mbare kombin shqiptar si dhe paqen dhe stabilitetin ne rajonin tone. Urime Kosove dhe mirënjohje miqve tanë të mëdhenj!”, ka shkruar Berisha në Facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...