Published On: 3 Shtator, 2016

Kosova dorëzohet në fund përball Ukrainës

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka pësuar edhe humbjen e dytë në ndeshjen kualifikuese për Eurobasket 2017.

Skuadra që drejtohet nga Arben Krasniqi, është mposhtur në palestrën “Minatori” nga Ukraina, me rezultat të ngushtë 63:70.

Kosova e nisi mbarë çerekun e parë, të cilin edhe ishte afër ta fitonte. Një shënim në fund nga ukrainasit, bëri që çereku i parë të përfundoi 17:17.
Çereku i dytë i takoi Kosovës, me rezultat 17:15, për të shkuar në pushim të pjesës së parë me epërsi 34:32.

Mysafirët nga Ukraina, u rikthyen në çerekun e tretë, për të fituar ngushtë 20:18, dhe për të barazuar rezultatin e përgjithshëm në 52:52.

E çereku vendimtar, u takoi ukrainasve, që e fituan me rezultat 18:11, për ta fituar ndeshjen me rezultat 70:63.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...