Published On: 9 Tetor, 2016

Kosova dorëzohet në fund përball Ukrainës (Video)

Pas humbjes 6:0 nga Kroacia, Kosova ka pësuar tjetër humbje. Kësaj radhe ekipi i Albert Bunjakit është mposhtur 3:0 nga Ukraina

Kosova ka pësuar humbjen e dytë me radhë në kualifikueset për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’. Pas humbjes shokuese 6:0 nga Kroacia, ekipi i Albert Bunjakit ka pësuar humbje prej 3:0 nga Ukraina, përcjell Gazeta Express.

Golat për ekipin e Ukrainës i shënuan Artem Kravets në minutën e 31’të, dhe dy të tjera pas minutës së 80’të, Andriy Yarmolenko dhe Ruslan Rotan shënuan për rezultatin përfundimtar 3:0.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...