Published On: 21 Prill, 2016

Kosova do të përfitojë 61 milionë nga shteti hungarez

Ministri i Financave Avdullah Hoti priti sot në takim një delegacionin të Qeverisë së Hungarisë, të kryesuar nga nënsekretarja e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Tregtisë së Hungarisë Petra Pana.

Në këtë takim morri pjesë edhe ambasadori hungarez në Prishtinë László MÁRKUSZ.

Në takim, të dyja palët u dakorduan për një Marrëveshje Kornizë në vlerë prej 61 milionë euro për financimin e projekteve të ndryshme për zhvillim.

Projekti i parë i cili do të financohet përmes kësaj Marrëveshje Kornizë është projekti i “Batllavës”, i cili përfshinë trajtimin e ujërave të zeza për fshatrat për rreth, një stacion për filtrimin e ujit si dhe riparimin e rezervarit ekzistues, transmeton Klan Kosova.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...