Published On: 22 Gusht, 2016

“Kosova do të ndërtojë një ekip shumë të fortë”

Faruk Sejdini, ish-trajneri i mirënjohur shqiptar, beson se Kosova do ta ndërtoj një përfaqësuese shumë të fortë

Albert Bunjaki, selektori i Kosovës, është duke bërë përpjekje që ta formoj një ekip të fortë për kualifikimet e Botërorin ‘Rusia 2018’.

Ish trajneri i disa ekipeve në Shqipëri, Faruk Sejdini, beson se Kosova do ta ndërtoj një përfaqësuese shumë të fortë

“Kosova do të ndërtojë një ekip shumë të fortë. Për ta lënë mënjanë aspektin politik, Kosova ka mësuar nga shkolla serbe dhe do të jetë shumë më e fortë”, ka deklaruar Sejdini për ‘Panorama Sport’.

“Një miks mes shpirtit shqiptar dhe shkollës serbe do ta ndihmojë Kosovën për të qenë një skuadër shumë e fortë. Për më tepër ata kanë emigruar më shpejt se ne si popullsi dhe kanë alternativa më shumë nga jashtë vendit”, ka theksuar ai.

Kosovës deri më tani i janë bashkangjitur Milot Rashica, Alban Meha, Herolind Shala, Sinan Bytyçi dhe së fundi Amir Rhamnai.

Kurse, Kosova është duke pritur përgjigje edhe nga yjet si:  Valon Behrami, Xherdan Shaqiri, Granit Xhalka, Shani Trashaj, Besart Berisha e disa të tjerë. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...