Published On: 22 Shkurt, 2016

Kosova dhe Maqedonia nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Qeveria e Republikës së Kosovës dhe ajo e Maqedonisë do të nënshkruajnë sot një marrëveshje bashkëpunimi.

Ministri i Integrimeve në Kosovë, Bekim Çollaku dhe zëvendëskryeministri i Maqedonisë për çështje evropiane, Fatmir Besimi, do të takohen sot në Prishtinë për në vënë firmat në këtë marrëveshje.

Takimi mbahet në zyrën e ministrit Çollaku, në ndërtesën e Qeverisë, prej orës 10:00.

Përfaqësuesit qeveritarë më pas do të dalin me deklarata para mediave./

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...