Published On: 17 Shkurt, 2016

Kosharja, vendi ku “ndjehet” dhe “preket” Pavarësia!

Anton Quni

Kosharja, ky vend i larë me gjak nga djemtë më trima të Kosovës. Në Koshare janë qindra, e gjithandej nëpër Kosovë janë me mijëra e mijëra të tjerë, bashkëluftetar, bashkëkombas e bashkëqytetarë tanë, që ikën në amshim pa e jetuar këtë ditë të shenjtë. Kjo na bënë të ndihemi të privilegjuar, por, shumë më tepër, do të duhet të na bënte edhe të përgjegjshëm për të ardhmen e shtetësisë së Kosovës.
Prandaj, sot nderojme heronjtë, dëshmorët, nderojmë kontributin dhe sakrificën e tyre, falë të cilëve sot e gëzojmë lirinë dhe pavarësinë e Republikes së Kosovës!
Kosharja, ky vend ku “ndjehet” dhe ku “preket” Pavarësia! (Shqiptari.eu)

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...