Published On: 23 Gusht, 2016

Korrupsioni s’luftohet me fjalë, thotë ambasadori britanik (Video)

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka vlerësuar se Kosova ka probleme të tjera më të mëdha se demarkacionin.

Në një intervistë për KTV’në, Ruari O’Connell ka thënë se kjo çështje nuk është reale, por as jetike për Kosovën. Ai ka shtuar se më 1 shtator duhet t’i lihet Kuvendit që të vendosë për këtë, derisa ka ripërsëritur se përdorimi i dhunës është i papranueshëm.

Ka folur për skandalin e përgjimeve, që ka thënë se është vetëm rikujtim dhe dëshmi e asaj çka ka ndodhur që nga paslufta në Kosovë.

Megjithëkëtë, ka thënë se nuk pajtohet që ambasadorët nuk kritikojnë vazhdimisht korrupsionin e nepotizmin dhe problemet tjera të Qeverisë, krahasuar me veprimet e opozitës.

O’Connell ka thënë se punësimi bazuar në lidhje familjare e politike mund ta mbysë Kosovën. Sipas tij, me tryeza nuk luftohet korrupsioni, por me përkushtim të klasës politike në Kosovë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...