Published On: 15 Nëntor, 2016
Bota |

Koreja e Veriut kërcënon Kinën: Mos u tallni me diktatorin përndryshe …

Koreanoveriorët duket se nuk e kanë përtypur ironinë e kinezëve të cilët e kanë quajtur Kim Jong-un derrkuc.

Pas komenteve të shumta në rrjet nga ana e qytetarëve kinezë të cilët talleshin dhe ironizonin diktatorin Kim, ka ardhur dhe reagimi zyrtar i Koresë së Veriut, të cilët kanë kërcënuar Kinën se nëse nuk ndalon së quajturi liderin e tyre derrkuc, atëherë i pret fatkeqësia.

“Mos përdorni më fjalë diskriminuese ndaj diktatorit, ndryshe do të keni pasoja” thuhet në njoftimin zyrtar të Koresë së Veriut drejtuar Kinës.

Mesa duket koreanoveriorët janë gati të fillojnë luftën edhe për modelin e flokëve të diktatorit të tyre.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...