Bota Lajmi Levizes

Koreja e Veriut kërcënon botën me raketa, shikoni ç’ndodhi mbrëmë në Japoni

Koreja e Veriut, lëshoi raketën e radhës balistike ndërkontinentale ditën e djeshme pavarësisht paralajmërimeve të marra që me testin e kaluar.

Raketa urdhëroi për rreth 1,000km përpara se të ulej në Detin e Japonisë, sipas Pentagonit, shkruan Daily Star, përcjell albeu.

Japonia nga ana tjetër e ka konsideruar ketë test si “dhunim të pastër të rezolutave të Kombeve të Bashkuara, ndërsa presidenti Trump e quajti si “veprimi i radhës i rrezikshëm dhe moskokëçarës” nga ana e regjimit në Korenë Veriore. /albeu.com/

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *