Published On: 9 Janar, 2016

Kontrollohet shtëpia e Faton Topallit!

  • Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e VV-së Faton Topalli, ka njoftuar se është duke u kontrolluar nga Policia e Kosovës, se a mos është duke u larguar nga shtëpia, nga ku është duke vajtur arrestin shëpiak, transmeton gazetablic.com

Topalli thotë se kjo është hera e dytë bredna 2 ore që ai është duke u kontrolluar.

Më tutje shkrimi i plotë i ti në Facebook:

 

Dy kontrolle policore brenda 2.5 orësh

Para pak minutash, policia e Kosovës erdhi për të më kontrolluar nëse ndodhesha në shtëpi apo jo. Ky është kontrolli i dytë për më pak se brenda dy orësh e gjysmë. Unë jam këtu sepse nuk kam asnjë arsye të iki për shkak të angazhimit tim për Kushtetutën dhe ruajtjen e sovranitetit të vendit. Masat policore kanë për qëllim t’i pengojnë gjysmën e deputetëve të opozitës për të vazhduar aktivitetet politike që u takojnë si deputet. Ne nuk do të ndalemi kudo që jemi në burg, në arrest shtëpiak apo në burgun e madhe të Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...