Published On: 19 Prill, 2016

Konjufca, Ramushi bajraktar

  • Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Galauk Konjufca ka bërë me dije se thellimi i bashkëpunimit opozitar është pamundësuar nga AAK’ja, ideologjia e së cilës, sipas tij, është bajraktarizmi.

Në këtë intervistë për ‘Epokën e Re’ Konjufca ka thënë se krijimi i koalicionit AAK – NISMA ka dëmtuar tashmë kauzën e opozitës së bashkuar.

Ai ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk do të marrë pjesë në protestën e 14 majit e cila është thirrur nga AAK’ja.

Megjithatë, Konjufca ka theksuar se Vetëvendosja mbetet e hapur për AAK’në dhe Nismën.

Ai ka shtuar se fitorja do të jetë më afër sipas alternativës së prezantuar nga Lëvizja Vetëvendosje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...