Published On: 1 Shtator, 2016

Konjufca: Nuk ishte tërheqje e projektligjit, por ishte një votim

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca pas tërheqjes së projektligjit për demarkacionin me Malin e Zi nga ana e Qeverisë së Kosovës, ka thënë se ketë demarkacion kaq të gabueshëm asgjë nuk e përshkruan më mirë se ikja e turpshme e kryeministrit, duke konfirmuar dështimin e këtij demarkacion në kuvend.

“Unë sot do ta konsiderojë këtë votim dhe pse dështoi demarkacioni janë pesë faktor që dua t’i falënderojë, siç është populli i Kosovës, ekspertët e pavarur-profesorët e Universitetit të Prishtinës, pastaj aktivistët që po vuajnë në burgje, deputetët e LDK-së dhe PDK-së që e bënë të pamundur që Qeveria mos t’i ketë numrat, dhe në fund falënderojë opozitën, duke mos kursyer trysninë e Qeverinë, bënë që demarkacioni të mos votohet sot dhe unë do ta konsiderojë si një votim që është votuar e nuk ka kaluar”, ka thënë ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...