Published On: 18 Maj, 2017

Konjufca i jep përgjigjen përfundimtare LDK-së!

Anëtari i Kryesisë së Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, gjatë konferencës për shtyp ka thënë se PDK-ja e LDK-ja nuk mund ti japin ndryshimin dhe shpresën Kosovës, është LVV-ja ajo e cila do t’ia kthej shpresat këtij vendi, raporton Gazeta Blic.“Zgjedhjet e 11 qershorit do te kenë kuptim nëse i japin fund PDK-së e LDK-së”, ka thënë ai.Sipas Konjufcës partitë që kanë qenë në pushtet nuk janë më zgjidhje.

“Zgjedhje për Kosvën është LVV, ajo e cila asnjëherë se ka thy interesin qytetar, ajo e cila asnjëhere ska hy në koalicion me PDK-në”, tha ai.Shpresë për Kosovën do të lind vetëm atëherë kur qytetari me votën e vet do ta ndëshkojë me votën e vet PDK-në e LDK-në.Të gjitha problemet që na kanë ndodhur që nga viti 2008 janë fajtorë PDK e cila është parti e krimit e korrupsionit e LDK-ja vet iku po na la Thaçin president, ky është rezultati i vetëm i LDK-së ka thënë Konjufca.Lëvizja Vetëvendosjen nuk është dorëzuar asnjëherë, VV është shpresa e vetme e Kosovës ka përfunduar ai, raporton Gazeta Blic.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...