Published On: 17 Maj, 2016

Konfiskohen dy revole, telefona dhe substanca narkotike nga aksioni i sotëm i Policisë (Foto/Video)

Policia e Kosovës ka ndërmarr sot në orët e hershme të mëngjesit një aksion për kapjen e një të dyshuari për shpërndarje të narkotikëve.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka thënë për Indeksonline se gjatë batisjes te një i dyshuar janë gjetur dy revole dhe substanca narkotike.

I arrestuari sipas Ahmetit është një 29 vjeçar shtetas i Republikës së Kosovës.

“Rreth orës 6 kemi ndërmarr një aksion për arrestimin e një personi. Është arrestuar një person i moshës 29 vjeçare, shtetas i Republikës së Kosovës. Në aksion na ka mbështet edhe Njësia Speciale”, ka thënë Ahmeti për Indeksonline.

Sipas Ahmetit i dyshuari është duke u intervistuar në stacionin Qendra.

“Po ashtu në këtë operacion ka qenë edhe bastisja e lokacionit ku personi i dyshimtë ka qenë. Janë konfiskuar dy revole, një thikë ushtarake, dy thika të vogla, katër qese me marihuan, një ipad, katër telefona. Të gjitha këto janë sekuestruar në polici. Personi i dyshuar është duke u intervistuar në stacionin policor Qendra”, ka thënë Ahmeti./Indeksonline/

Image

 

Image
Image

 

Ekskluzive: Aksion i madh i policisë në Prishtinë, arrestohet një person (Video/Foto)

Policia e Kosovës sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndërmarr aksion bastisjesh në kryeqytet.

Aksioni është zhvilluar në rrugët “Shaip Spahia” në afërsi të varrit të presidentit Ibrahim Rugova.

Image

 

Indeksonline ka qenë në vendin e ngjarjes, ku me këtë rast policia ka arrestuar një person.

Në ndërkohë, ne do t’ju sjellim detaje tjera nga ky aksion dhe motivet e tij. /Indeksonline/

Image
Image

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...