Published On: 14 Korrik, 2016

Konfirmohen përçarjet e koalicionit, Adem Salihaj: PDK-ja po na çon në zgjedhje

Deputeti i PDK-së, Adem Salihaj ka thënë se çështja e Demarkacionit është problematike. Ai është thirrur në mungesë të informacioneve dhe keqkuptimeve në këtë proces.

“Do të jetë e vështirë që ta votojmë Demarkacionin me gjithë këto keqkuptime” ka thënë Salihaj.

“Ne ende nuk kemi në dorë asgjë për këtë proces” ka deklaruar deputeti i LDK-së.

Por, Salihaj ka thënë se vështirë se mund të shkohet në zgjedhje pa u kryer Demarkacioni dhe Gjykata Speciale. Ai ka thënë se gjithçka do të varet nga disponimi i ndërkombëtarëve.

Këto komente Salihaj i ka bërë për “InfoBox” të RadioDukagjinit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...