Published On: 11 Prill, 2016

Komunisti Fadil Hoxha ia kishte ndal bursën Bekim Fehmiut, babai juaj – atdhetar!

 • Njëri nga aktorët më të njohur shqiptar, Bekim Fehmiu, në pjesën e dytë të librit “Shkëlqim dhe tmerr”, të përkthyer në gjuhën shqipe e që tashmë mund ta gjeni në pikat e “Rilindjes”, ka rrëfyer edhe për një takim të hidhur  me ish-udhëheqësin kosovar të Kosovës komuniste.

Fadil Hoxha i kishte thënë që bursa për studime i ishte ndalur për shkak se babai i tij, Ibrahim Fehmiu merrej me veprimtari kombëtare. Hoxha ia kishte thënë troç Bekim Fehmiut se kësaj familje i “ka dalë zani” dhe se “babain e ke patur nacionalist”.

Kështu e përshkruan Fehmiu takimin me Hoxhën:

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Kjo eshte nje rrene aq e madhe sa vetem hajvanati mund ta
  besojne Prej kure Fadil Hoxha qenka marre me ndarje
  bursash ???!!!! Nuk paska pase pune tjera Fadili
  Turpnohuni kur rreni kaq pa mbulese !Dreqi pou shtjen me
  rrejte ?Eu paqi faqen e zeze !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...