Published On: 21 Qershor, 2016

Komunat me shumicë serbe zotohen se do ta mbrojnë Trepçën

Vendimet mbi fatin e “Trepçës” nuk mund të merren në mënyrë të njëanshme dhe pa marrë parasysh faktin që shumica e objekteve gjenden në territorin e komunës me shumicë Serbe, është thënë në një takim në Zvecan, ku pjesëmarrës ishin edhe përfaqësues të zyrës për Kosovë në qeverinë e Serbisë, shkruan Tanjug.

Ky takim është organizuar me iniciativën e gjashtë komunave me shumicë serbe, dhe ndër të tjera ato shprehën unitetin e tyre në mbrojtje të Trepçës.

Në takim poashtu u vlerësua se Trepça, është i një rëndësie strategjike për mbijetesën dhe prosperitetin e popullit serb në regjion.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...