Published On: 16 Janar, 2016

Komuna e Prishtinës thotë se ka aktivizuar të gjitha kapacitetet për heqjen e borës (Video)

Si pasojë e të reshurave të mëdha të borës, Komuna e Prishtinës në orët e pasdites dhe të mbrëmjes ka angazhuar të gjitha kapacitetet për mirëmbajtjen e rrugëve të kryeqytetit. Gjatë gjithë kohës të aktivizuara për heqjen e borës nga rrugët e Prishtinës, janë 23 makina.

“Po bëhet pastrimi i vazhdueshëm i tyre në intervale të rregullta dhe kjo do të vazhdojë me të njëjtin intenzitet edhe gjatë natës”, thuhet në njoftimin e komunës.

Sipas Komunës së Prishtinës, përveç 5 kompanive private të kontraktuara për pastrimin e rrugëve, është angazhuar edhe ndërmarrja publike komunale “Hortikultura”, e cila po bën pastrimin e trotuareve dhe hedhjen e kripës në to, në rrugët kryesore të qytetit.

Komuna u ka bërë lutje ngasësve të makinave që të kenë kujdes të shtuar dhe të kenë pajisjet dimërore në dispozicion. /KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...